Przejdź do treści
9°CPowietrze: bardzo dobre Odra: 179 cm rośnie środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:16 · zachód 18:06
reklama

Śląsk Wrocław

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 17. miejsce na 18, 6 pkt, bramki 12:19

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Chrobry Głogów pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PWRPRRPPPP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1947
Kraj
Polska
Stadion
Tarczyński Arena
Adres
al. Śląska 1, Wrocław
Pojemność
42 771 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Tarczyński Arena

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Ante Simundza Ante Simundzaod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze5510
Zwycięstwa101
Remisy213
Porażki246
Bramki zdobyte7512
Bramki stracone10919
Średnio zdobytych na mecz1,41,01,2
Średnio straconych na mecz2,01,81,9
Czyste konta101
Mecze bez strzelonego gola101
Najwyższa wygrana u siebie
2:1
Najwyższa porażka u siebie
1:4
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:1
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
2 mecze
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
2 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
10.10.2026 10 Śląsk WrocławG. Tomasiewicz 90+3' 1:4 Lech PoznańF. Jagiełło 31'; Pablo Rodríguez 50'; P. Wålemark 70', 73'
18.09.2026 9 Wisła KrakówÁngel Rodado 16'; A. Uryga 90+3' 2:1 Śląsk WrocławA. Ciucka 76'
12.09.2026 8 Śląsk WrocławM. Dembélé 79' 1:2 Korona KielceM. Stępiński 35'; Simon Gustafson 90'
06.09.2026 7 JagielloniaK. Szmyt 19'; O. Sow 41' 2:1 Śląsk WrocławP. Samiec-Talar 81' (k.)
28.08.2026 6 Legia WarszawaR. Adamski 90' 1:1 Śląsk WrocławP. Samiec-Talar 35' (k.)
22.08.2026 5 Śląsk WrocławS. Kapuadi 47' (sam.); P. Banaszak 78'; E. Shabani 89' 3:3 Widzew ŁódźMario García 15'; Fran Álvarez 36'; A. Baena Perez 63'
15.08.2026 4 Zagłębie LubinJ. Ćorluka 52'; L. Szabó 85' 2:1 Śląsk WrocławP. Samiec-Talar 34'
09.08.2026 3 Śląsk Wrocław 0:0 Cracovia Kraków
02.08.2026 2 Śląsk WrocławL. Marjanac 86'; P. Samiec-Talar 90' 2:1 Raków CzęstochowaM. Emreli 60'
25.07.2026 1 Górnik ZabrzeE. Matsenko 65' (sam.); Y. Ikia Dimi 79' 2:1 Śląsk WrocławP. Banaszak 7'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1P. Samiec-Talar524
2P. Banaszak2
3A. Ciucka11
3E. Matsenko1
3E. Shabani11
3G. Tomasiewicz1
3L. Marjanac1
3M. Dembélé11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
Dominik Klint1160000
K. Niemczycki1260000
M. Szromnik25320000
H. Sliczniak31180000
Obrońcy
D. Szala2190000
I. Christodoulou3230000
M. Dijakovic4230000
L. Ba5280011
A. Zulewski26180000
Jan Jurčec27250000
E. Matsenko33231000
S. Rygiel39220000
M. Malec44300000
Pomocnicy
P. Samiec-Talar7245410
Marc Llinares8260030
D. Warchoł9300000
M. Mokrzycki14280100
J. Yriarte15250010
K. Linetty17310020
K. Borys18190000
G. Tomasiewicz20291020
A. Timossi Andersson21240110
P. Mazan36160000
Dall'Oca38300000
E. Shabani77221130
P. Sokołowski81310000
A. Ciucka88171100
Napastnicy
Ieltsin Camões9260000
M. Stangret9200000
M. Dembélé10281100
L. Marjanac11221010
P. Banaszak19282000

Skład zgłoszony do rozgrywek (32). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 14.10.2026.